<<<<<<

O nás

Firma Zahrada Matúšů s.r.o. byla založena v r. 2010. Její vznik byl vyústěním dlouholeté rodinné tradice v oblasti projekce, realizace, údržby a pěstování okrasné a krajinné zeleně.

V roce 1990 začali manželé Matúšů v Horních Lhoticích budovat okrasnou školku. Zpočátku se soustředili pouze na pěstování rostlin pro krajinnou výsadbu a realizace. Postupně se produkce školky rozšiřovala a modernizovala. Stále více v ní přibývalo rostlin pěstovaných v kvalitě pro zahradní centra. V současné době pěstujeme ve vlastní školce zhruba 150 000 rostlin ročně. V naší produkci naleznete pokryvné jehličiny, kvetoucí keře, ovocné rostliny,  růže – pokryvné i parkové, stromkové růže a ibišky, rostliny pro živé ploty – thuje, ptačí zoby, habry a nejnověji také trvalky.

       

 

Zaměřujeme se především na rostliny ve větších květináčích, již vzrostlé, zapěstované, silné rostliny. Zejména trvalky z naší produkce zaujmou nejednoho zákazníka. Na rozdíl od jiných pěstitelů je vysazujeme do 2 a více litrových květináčů, kde plně vynikne jejich krása.

Stále více přibývá také pěstovaných ovocných druhů: kamčatské a kanadské borůvky, rybízy a angrešty, odrůdové rakytníky, aronie, muchovníky, lísky, včetně velkoplodých, mišpule, moruše, maliny, ostružiny a další.

Vypěstované rostliny dodáváme do řady zahradních center v České republice. Snažíme se sledovat evropské trendy a naši produkci pravidelně rozšiřujeme o nové licenční odrůdy vhodné pro naše klima.  

Logickým vyústěním naší vlastní produkční činnosti bylo v roce 2008 otevření maloobchodní prodejny v Horních Lhoticích v sousedství naší okrasné školky. Zpočátku se jednalo o prodej čistě rostlinného materiálu z produkce okrasné školky.

V roce 2010 byla prodejna rozšířena a dovybavena zpevněnými plochami a fóliovníkem. Byl také výrazně rozšířen sortiment, ve kterém dnes naleznete přes 1500 druhů rostlinného materiálu, širokou nabídku hnojiv, postřiků, zahradnických pomůcek, keramiky, plastových nádob, dekorací a sezónních doplňků.

V roce 2012 byla vybudována i kamenná prodejna zahradního centra, která má víceúčelový charakter -  prodejna interiérových květin, keramiky a dárkových doplňků, zázemí pro zaměstnance a kanceláře, sociální zázemí pro zákazníky. Díky ní je dnes naše zahradní centrum otevřeno 12 měsíců v roce. 

                    

Filozofií naší firmy jsou kvalitní služby a poradenství v rodinném zázemí a klidném a inspirujícím prostředí venkovské Vysočiny. V centru se naši zákazníci setkávají stále se stejným týmem, který je vždy připraven poradit a pomoci. Díky rozsáhlé vlastní produkci, kterou máme za zády, nemáme téměř nikdy problém vyhovět přáním našeho zákazníka. Většinu rostlin v potřebném počtu vám do několika minut dovezeme a dodáme přímo z výroby.

Samozřejmě, že mezi naše dodavatele patří i jiné zahradnické firmy z České republiky. Sortiment doplňují osvědčení dodavatelé ze Slovenska, Itálie, Francie, Belgie a Nizozemska. Vždy se však snažíme zákazníkovi dodávat zboží té nejlepší kvality, vhodné do našich klimatických podmínek.

Vyhledávaní jsme mimo jiné díky široké nabídce ovocných stromků, které prodáváme tradiční, dnes již opouštěnou pracnou metodou, ze zakládky. Spolupracujeme s předními ovocnářskými firmami a necháváme si rostliny pěstovat na zakázku, dle našeho zadání a přání. Soustředíme se na prodej nových odrůd – zejména v oblasti švestek, meruněk a broskví. Zákazníci však u nás naleznou i tradiční a staré odrůdy. Rádi vám poradíme nejenom s vhodným druhem, ale i vhodnou podnoží, střihem a výsadbou.

Těšíme se na spolupráci s vámi, kontakty a případné dotazy a přejeme příjemný pobyt na našich webových stánkách.

        

 

Zahrada MATÚŠŮ    |    Horní Lhotice    |    Kralice nad Oslavou   675 73    |    tel: 728 015 574    |    email: info@zahradamatusu.cz

CMS systém Správce webu - Reklamní agentura YASHICA


Zahrada Matúšůwww.zahradamatusu.cz
info@zahradamatusu.cz
Tel.: +420 728 015 574